»
Šport

Badminton oslavuje veľký návrat

V poslednej dobe jeden z veľmi obľúbených športov, ktorý aspoň v českej republike patril k ikonám pred-revolučných dovoleniek. Badminton je moderným olympijským raketovým športom, ktorý hrajú buď dvaja alebo štyria hráči - ostatne ako v tenise alebo aj ping-pongu. Zaujímavosťou tohto športu je predovšetkým úplne netypický operený loptičku, ktorý sa skladá zo 16-tich brko (najlepšie sú pravé husacie brká) - lacnejšie varianty sú vyrobené z klasického plastu.

Komplexná ponuka badmintonovej vybavenie

Keďže je badminton jeden z najrýchlejších raketových športov - loptička dosahuje rýchlosť presahujúca 300 km / h, je potrebné vyberať kvalitné vybavenie. Pre hru budete okrem bedmintonové rakety potrebovať aj už zmienený loptičku a samozrejme aj zodpovedajúce športové oblečenie.

Bandážou predídete poraneniu

Ak máte akékoľvek problémy so svojimi kĺbmi alebo svalstvom, bandáž vám pomôže od bolesti a zabráni ďalšiemu šíreniu poranenia. Predovšetkým v športoch, ktoré sú náročné na kĺby, ako je napríklad tenis na lakte alebo squash na kolená je vhodné, využívať bandaže aj ako preventívnu ochranu. Vďaka tomu sa nielen budete cítiť bezpečnejšie pri hre, ale predovšetkým zaistíte, že v prípade zlého došliapnutia nedôjde napríklad k výronu členku a pod.

Bandáže všetkých druhov na jednom mieste

Či už hľadáte bandáž na koleno, lakeť, zápästie alebo treba aj členok, máme pre vás riešenie. Naozaj bohatá ponuka všetkých pomôcok ako pre menej aktívnych, tak i profesionálnych športovcov, ktorí rozumejú svojmu telu a vedia, že ho pri aktívnom športe musia chrániť.

 

Baseball už dávno nie je len športom Ameriky

Baseballové stretnutia a zápasy patriace do profesionálnej ligy nie sú zďaleka len výsadou Spojených Štátov. Tento šport patrí celosvetovo medzi veľmi populárne kolektívne aktivity, ktoré sa hrajú ako na táboroch, tak aj v školách. Ostatne baseball prenikol aj do krajín, ako je Čína, Kórejská republika alebo Juhoafrická republika, kde sa stal mimoriadne populárny. V roku 2007 bola dokonca zriadená oficiálna liga v Izraeli. U nás je bejzbal populárna už od roku 1970 av roku 1993 sa hrá už na profesionálnej ligovej úrovni. Relatívna jednoduchosť pravidiel, základné vybavenie a ihrisko pre hru si dnes môže dovoliť už naozaj každý.

Pálka, loptičku a Lapačka

Pre základné hru nepotrebujete nič špeciálneho. Stačí jedna pálka, niekoľko lapačiek, loptičku a niekoľko nadšených priateľov, s ktorými sa u hry pobavíte. Veľmi výhodné basebalové sety si dnes môže dovoliť už naozaj každý a tak nie je problém usporiadať pre svojich známych alebo rodinu nezvyčajné športové popoludnie. Pre tých, ktorí to s baseballom myslia vážnejšie, ponúkame sadu met, odpaľovací stojan alebo aj veľmi kvalitné jaseňové pálky.

Basketbal alebo aj košíková

Hra pôvodom z Ameriky sa od roku 1891, kedy bola založená, rozšírila po celom svete. Z počiatku nepríliš dynamický šport sa postupom času stal synonymom pre jednu z najrýchlejších kolektívnych loptových športov vôbec. Basketbal rovnako ako mnoho ďalších športov nevyžaduje žiadne špeciálne náčinie - stačí dokonca len jeden kôš a loptu. Práve vďaka tomu je na svete toľko basketbalových nadšencov, ktorí sa tejto hre venujú ako profesionálne, tak aj celkom nezáväzne. Nielen v Amerike tak nájdete na mnohých domoch, garážach alebo aj ihriskách postavený basketbalový kôš, pod ktorým pobiehajú ako mladých, tak aj staršia generácia športovcov.

Stačí si nájsť kôš, doniesť loptu a môžete hrať

Ako sme si už povedali, hra nekladie na hráča žiadne špeciálne predpoklady. Keď si nájdete alebo postavíte kôš, môžete začať hrať pokojne aj so starým kopačákem - basketbalová lopta oceníte až na patričnom podkladu. Aj cez to ale ponúkame všetkým milovníkom basketbale všetko, čo by pre hru mohli potrebovať. V ponuke tak nájdete basketbalovej lopty a samozrejme aj obrúčky a koše , ktoré môžete postaviť na záhradu alebo zavesiť na stenu.